We are proud to share that the ISSI 2025 Conference is coming soon!
This prestigious event is organized by the Centre for Scientific Analysis and Monitoring (CSIAM), part of the Institute for Informatics and Automation Problems of NAS RA (IIAP), and hosted by Yerevan State University (YSU) under the auspices of the International Society for Informetrics and Scientometrics (ISSI).
ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտը (ԻԱՊԻ) անդմակցում է Ֆրանկոֆոնիայի համալսարանական գործակալությանը (AUF)
ԻԱՊԻ-ն պաշտոնապես դարձավ Ֆրանկոֆոնիայի համալսարանական հեղինակավոր գործակալության (AUF - L’Agence Universitaire de la Francophonie) անդամ։
ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտը մասնակցում է Erasmus K1 նախագծերի Կիպրոսի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի առաջատար հետազոտական կենտրոնների հետ
ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտը  մասնակցում է Erasmus K1 նախագծերին՝ համագործակցելով երկու հեղինակավոր գիտահետազոտական հաստատությունների՝ Կիպրոսի ինստիտուտի և Ս․ Կիրիլ և Մեթոդիուս համալսարանի (Սկոպյե, Հյուսիսային Մակեդոնիա) հետ։ Այս նախաձեռնության նպատակն է ամրապնդել միջազգային ակադեմիական կապերը, խթանել նորարարական հետազոտությունները և ապահովել գիտելիքների փոխանակում։
Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտի թիմը ԵՊՀ-ում անցկացվող KPI4HE նախագծի աշխատաժողովում
Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտը (ՀՀ ԳԱԱ ԻԱՊԻ) վերջերս մասնակցել է Երևանի պետական համալսարանում (ԵՊՀ) տեղի ունեցած առանցքային աշխատաժողովին՝ «Հայաստանում ներառական, թվային ու կանաչուղղվածությամբ բարձրագույն կրթության պատշաճ կառավարման և որակի ապահովման գործունեության առանցքային ցուցանիշների ազգային շրջանակի (ԳԱՑԱՇ) ստեղծում» (KPI4HE) նախագծի շրջանակներում։