Դիտել բոլոր նորությունները
Նախկին հայտարարություններ (2025թ.)
1. 2025թ. փետրվարի 14-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Արթուր Վարդանյան – Բազմապրոցեսորային համակարգերում հերթերի հետազոտում սպասման ժամանակի սահմանափակմամբ):
2. 2025թ. փետրվարի 27-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Կարեն Մաստոյան – Ինֆորմացիոն-տեսական մեթոդների կիրառությունը թվային պատկերների որակի գնահատման և մասնավոր ինֆորմացիայի պաշտպանության խնդիրներում):
3. 2025թ. հունիսի 16-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Էդգար Վարդանյան – Մոմենտների փակման մոտավորությունը և նրա կիրառությունները մեքենայական ուսուցման և էվոլյուցիայի մեջ):
4. 2025թ. հուլիսի 8-ին ժ.13:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Վահագն Ալթունյան – Մեքենայական ուսուցման և բաշխված հաշվարկային մոտեցուﬓեր քվանտային քիﬕական տվայլների ստեղծման և մոլեկուլային հատկությունների կանխատեսման համար):
5. 2025թ. հուլիսի 8-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Հրաչ Այունց – Պատկերների մշակման մեթոդների օպտիմիզացում և կիրառություններ):
6. 2025թ. հուլիսի 10-ին ժ.13:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Սարգիս Հովհաննիսյան – Օբյեկտների հայտնաբերում անբարենպաստ եղանակային պայմաններում՝ օգտագործելով խորը ուսուցում և ջերմային-տեսանելի պատկերներ):
7. 2025թ. հուլիսի 10-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Հայկ Գասպարյան – Արևային պանելների վերլուծության բարելավումը՝ օգտագործելով RGB-ից մուլտիսպեկտրալ տրոհում և հարմոնիկ ցանցեր):
8. 2025թ. հուլիսի 14-ին ժ.14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող “Ինֆորմատիկա” 037 մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանություն (տե՛ս սեղմագիրը. Արթուր Օղլուկյան – Տեղաբաշխված և զուգահեռ մեքենայական ուսուցման լուծումների նախագծում):